Norway

Velkommen til nettstedet til Schneider Electric

Velkommen til nettstedet vårt.

Du kan velge et annet land for å se tilgjengelige produkter eller gå til det globale nettstedet vårt.

Velg et annet land

Agenda 14. januar

Mandag 14. januar får du høre flere spennende foredragsholdere snakke om hvordan du kan gjøre din virksomhet mest mulig bærekraftig, lønnsom og konkurransedyktig for fremtiden.

*Vi tar forbehold at endringer kan forekomme.
  • 08:30 · Registering og kaffe | Innovation Hub er åpen

    Vi håper du tar turen innom utstillingsområdet Innovation Hub i løpet av dagen. Der får du snakke med eksperter på Schneider Electric, Signify og ELKO sine produkter og løsninger. Du kan også delta på guidede turer.

  • 10:00 · Åpning av konferansen | Karoline Nystrøm, Adm. Dir. - Schneider Electric

    Karoline Nystrøm, Country President i Schneider Electric Norge, kickstarter Let’s Connect ved å snakke om hvordan megatrendene urbanisering, digitalisering og elektrifisering fører til at verdens energiforbruk vil øke dramatisk. (Varighet: 45 min).

  • 10:45 · Oslo - Europeisk miljøhovedstad og framtidig nullutslippsby | Lan Marie Nguyen Berg, Byråd - Miljø og Samferdsel i Oslo

    Oslo skal i 2030 bli den første storbyen i verden som ikke slipper ut klimagasser. Byrådet skal lage en strategi for hvordan dette kan skje, blant annet gjennom en storstilt elektrifisering av transportsektoren. Berg vil også fortelle om planene for året 2019 når Oslo er kåret til europeisk miljøhovedstad. (Varighet: 30 min).

  • 11:15 · Digitalisering og den fjerde industrielle revolusjonen | Silvija Seres, Board Director - Nordea

    Teknologiinvestor og matematiker Silvija Seres snakker om digitalisering og teknologisk omstilling. Den fjerde industrielle revolusjonen endrer ikke bare forretningsmodeller og markedsposisjoner, den endrer hvordan vi jobber og hvordan vi lærer, og hvordan vi er. Arbeidslivet vil endres på tvers av tre områder: økt effektivisering, nye forretningsmodeller, og ny politikk. Vi ser på hva som skjer i denne store teknologidrevne omveltningen av alle næringer og samfunn, og hvordan vi kan best tilpasse oss og drive denne endringsreisen på en konstruktiv måte. (Varighet: 30 min).

  • 12:15 · Lunsj

    Det blir servert lunsjbuffet i restauranten med mingling og god stemning

  • 12:30 · Pause & Innovation Hub | Guidet tur

    I løpet av lunsjen arrangerer vi en guidet tur gjennom innovasjonsutstillingen.

  • 13:30 · Hvorfor er det gøy når teknologi ikke fungerer? | Øystein Halvorsen, Creative Director - TRY

    Smarthus-reklamen til REMA 1000 ble en suksess. Øystein Halvorsen, kreativ leder i mediebyrået TRY, forteller oss hvordan! (Varighet: 30 min).

  • 14:00 · Digitalisering som virkemiddel for energieffektive bygg | Anett Andreassen, Prosjektdirektør - Digibygg

    Digibygg er Statsbygg sin satsing på digitalisering og smartteknologi. Digibyggs prosjektdirektør, Anett Andreassen, snakker om hvordan de jobber med å energieffektivisere bygg. (Varighet: 30 min).

  • 14:45 · Pause & Innovation Hub | Guidet tur

    Pause med mulighet for guidet tur gjennom innovasjonsutstillingen.

  • 16:00 · Digital transformasjon av en 127-åring | Astrid Simonsen Joos, CEO - Signify, Nordics

    Signify er et verdensledende selskap i belysning som har stort fokus på innovasjon. Astrid Simonsen Joos, CEO i Signify Nordics, tar for seg den digitale transformasjonen av det 127-årige selskapet. (Varighet: 30 min).

  • 16:30 · Klimapositiv - men karbonnegativ | Nils Røkke, Direktør Bærekraft - SINTEF, Styreleder EERA

    Nils Røkke er bærekraftdirektør i SINTEF og styreleder av EERA. Han leder 50 000 europeiske energiforskere som skal bidra til at Europa – og Norge – når klimamålene og samtidig skaper nye grønne arbeidsplasser. Røkke er opptatt av at vi ikke skal bli generasjonen som unnlot å gjøre noe mens det fremdeles var mulig å snu irreversible klimaendringer. Røkke mener at teknologi, forskning, utdanning og klimavennlige lover kan bidra til bærekraftig vekst og skape nye muligheter for Norge og Europa. (Varighet: 30 min).

  • 17:00 · Oppsummering og quiz

    Hvem har fulgt med? Vi oppsummerer dagen! Delta i vår uformelle quiz med spørsmål fra dagens foredrag.

  • 19:30 · Festmiddag

    Vi møtes til festmiddag med underholdning og utdeling av priser. Hvem blir årets vinnere?

Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.