Välkommen till Schneider Electrics webbplats

Välkommen till vår webbplats.

Välj din plats

Welcome the the Schneider Electric French website. It looks like you are located in the United States, would you like to change your location?

Traduisez en francais

Nätverk och kommunikation

Produkter och systemlösningar för strukturerade fastighetsnät. Ett brett sortiment med installationsvänliga produkter för koppar- och fiberinstallationer i kommersiella byggnader, bostäder, datahallar och datacenter.

Nätverk och kommunikation - fastigheter

Systemlösningar för strukturerade fastighetsnät. Installations- och användarvänliga produkter för koppar och fiberinstallationer i kommersiella byggnader, bostäder, datahallar och datacenter. Actassi omfattar allt från dataskåp med tillbehör, patchpaneler, installationskabel, modularjack, datauttag och patchkabel.

Actassi

Actassi

Strukturerade fastighetsnät. Actassi ett globalt sortiment med produkter för strukturerade fastighetsnätverk och datacenter. Omfattar kopparnät och fibernät inklusive förterminerat. Kopparsystem i kategorierna Kat 5:e, Kat 6, Kat 6A och Kat 7A i skärmat och oskärmat utförande. Fiberprodukter för OM3, OM4 och OS2. Patchpaneler i flera utförande för anpassade miljöer. Tillbehör som RJ45 modularjack, fiberdon SC, LC, och MTP, pigtails, fiberadaptrar, patchkablar, samt boxar, datarack och nätverksskåp.

Del av Actassi
Visa produkter

Upptäck Actassi nätverkssystem

Komplett, snabb och pålitlig nätverksanslutning. Vi har samlat alla de bästa egenskaperna från våra produkter för nätverkslösningar under ett namn - Actassi.

EcoStruxure™ för din verksamhet

Med EcoStruxure kan du lyckas i dagens digitala värld. Gör bättre affärsbeslut med skalbara och integrerade IT/OT-lösningar.

MySE portalen

Med portalen MySE kan du enkelt sköta dina beställningar hos oss. Du kan se pris och tillgänglighet, lägga order och se status på inneliggande beställningar.