Välkommen till Schneider Electrics webbplats

Välkommen till vår webbplats.

Välj din plats

Welcome the the Schneider Electric French website. It looks like you are located in the United States, would you like to change your location?

Traduisez en francais
Visa alla   Actassi
Bild av VDILL044D4D0013 Schneider Electric

VDILL044D4D0013

E-nummer: 5068557

Bild av VDILL044D4D0013 Schneider Electric
VDILL044D4D0013
E-nummer: 5068557

Actassi MTP fiberlänk 2*12 MTPf-2*12 MTPf OM4 013m

Visa fler egenskaper
  • EAN-kod
    3606480887383
Det går högst att jämföra fyra produkter. Ta bort produkter som redan är tillagda.

  • Produktdata
    produktfamilj
    Actassi
    typ av produkt eller komponent
    Trunk
    färg
    MagentaMTP connector:
    Magentamantel:
    typ av förpackning
    Kabeltrumma 13 m
    Teknisk data
    typ av optisk fiber
    Loose tube
    maximum insertion loss
    850 nm
    minimum return loss
    20 dB 850 nm
    fiberprestanda
    OM4
    fiberdiameter optisk
    250 µm
    terminering 1
    2 x 12 MTP
    terminering 2
    MTP 2 x 12
    typ av mantel
    Standard LSZH (Low Smoke and Zero Halogen)
    villkor för användning
    Inomhus
    ytterdiameter kabel
    3,8 mm
    material
    Plast: MTP connector
    kabellängd
    1…500 m
    målregion
    EUROPA
    Miljö
    omgivningstemperatur vid drift
    −10…60 °C
    omgivande lufttemperatur för lagring
    −25…70 °C
    europaklass
    C
    standarder
    ITU G.651 fiberprestanda:
    IEC 60794-2 kabelspecifikation:
    IEC 60794-1-2 kabeltestförfarande:
    IEC 60332-1 flamskydd:
    IEC 60754-1 halogen gasutveckling:
    IEC 60754-2 surhet av förbränningsgaser:
    IEC_61034 rökutveckling:
    IEC 61754-7 MTP connector:
    TIA/EIA-604-5 MTP connector:
    ISO/IEC 11801:2011 Ed.2.2 prestanda:
    ISO/IEC 24764 kablering:
    ISO/IEC 14763-3 fiberkabeltest:
    TIA/EIA-568-C.3
    ANSI/TIA-942
    IEEE 802.3ae 10Gbase-SR:
    IEC 60793-2-10 Typ A1a.3 fiberprestanda:
  • Visa mer Visa mindre

    Dokument

    Språk
    • svenska1
    Katalog
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    Actassi produktkatalog (Version 2.0)
    Beskrivning
    Actassi ett globalt sortiment med produkter för strukturerade fastighetsnätverk och datacenter. Omfattar kopparnät och fibernät inklusive förterminerat. Kopparsystem i kategorierna Kat 5:e, Kat 6, Kat 6A och Kat 7A i skärmat och oskärmat utförande. Fiberprodukter för OM3, OM4 och OS2. Patchpaneler i flera utförande för anpassade miljöer. Tillbehör som RJ45 modularjack, fiberdon SC, LC, och MTP, pigtails, fiberadaptrar, patchkablar, samt boxar, datarack och nätverksskåp.
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 16.7 MB
    Datum 2020-05-25
    Beskrivning
    Actassi ett globalt sortiment med produkter för strukturerade fastighetsnätverk och datacenter. Omfattar kopparnät och fibernät inklusive förterminerat. Kopparsystem i kategorierna Kat 5:e, Kat 6, Kat 6A och Kat 7A i skärmat och oskärmat utförande. Fiberprodukter för OM3, OM4 och OS2. Patchpaneler i flera utförande för anpassade miljöer. Tillbehör som RJ45 modularjack, fiberdon SC, LC, och MTP, pigtails, fiberadaptrar, patchkablar, samt boxar, datarack och nätverksskåp.
  • Tekniska FAQ-frågor

    Inga resultat hittades.
    Det finns tyvärr inga FAQ-frågor tillgängliga om det här ämnet, på grund av tillfälliga tekniska problem. Försök igen senare.