{}

Våra varumärken

Impact-Company-Logo-English Black-01-177x54

Välkommen till Schneider Electrics webbplats

Välkommen till vår webbplats.
Hur kan vi hjälpa dig idag?
Mitkä ilmaisimet ovat yhteensopivia Esmi MINI2000 paloilmoitinjärjestelmän kanssa?
Mini2000 paloilmoittimessa voidaan käyttää kaikkia 300-sarjan ilmaisimia sekä 629X-sarjan IP67-lämpöilmaisimia (esitteet liitteenä).

Nykyiset ilmaisimet vievät kuitenkin virtaa enemmän kuin vanhat ilmaisimet, jolloin voi syntyä tilanne, että silmukan kapasiteetti ei riitä. Tähän vaikuttaa kuinka paljon paloilmoitinsilmukassa on tällä hetkellä ilmaisimia.

Mikäli silmukassa on liikaa ilmaisimia, se saattaa antaa vikailmoituksen tai paloilmoituksen liian herkästi.

Lisäksi kannattaa huomioida, että MINI2000 keskukseen ei löydy enää varaosia.

MINI2000-keskuksiin liitetyt vanhemmat konventionaaliset ilmaisimet ovat yhteensopivia FX3Net- ja Esmi Sense FDP –keskusten CLC-silmukkakorttien kanssa.

Suosittelemme keskuksen vaihtoa, jolloin nykyiset MINI2000 keskukseen liitetyt ilmaisimet voidaan liittää uuteen Esmi Sense FDP –keskukseen.

Schneider Electric Sverige

Bilagor
d01011fi3_6295_6298.pdf [142.94 KB]
d01078fi4_300_sarjan_ilmaisimet.pdf [51.05 KB]
Utforska mer
Produktfamilj
Artiklar som kan vara till nytta
Utforska mer
Produktfamilj