Välkommen till Schneider Electrics webbplats

Välkommen till vår webbplats.

Välj din plats

Welcome the the Schneider Electric French website. It looks like you are located in the United States, would you like to change your location?

Traduisez en francais
Visa alla   Actassi
Bild av ACTFP2C1M45M10 Schneider Electric

ACTFP2C1M45M10

E-nummer: 5072099

Bild av ACTFP2C1M45M10 Schneider Electric
ACTFP2C1M45M10
E-nummer: 5072099

Actassi Patchkabel OM4 SC duplex- SC duplex LSZH 1m Lila

Visa fler egenskaper
  • EAN-kod
    3606481214317
Det går högst att jämföra fyra produkter. Ta bort produkter som redan är tillagda.

  • Produktdata
    produktfamilj
    Actassi
    typ av produkt eller komponent
    Fiberpatchkabel multimode
    färg
    Magentamantel:
    AquaSC duplex housing:
    AquaSC duplex boot:
    AquaSC duplex clip:
    kabelpaketering
    Rulle av 1 m
    typ av förpackning
    plastic bag
    Teknisk data
    maximal dämpning
    3.5 dB / 1 km at 850 nm
    1.5 dB / 1 km at 1300 nm
    böjradie
    32 mm dynamic
    16 mm static
    maximal införingsförlust
    0,2 dB SC
    lägsta avkastningsförlust
    30 dB SC
    fiberprestanda
    OM4 50/125 µm
    fiberdiameter optisk
    600 µm
    terminering 1
    SC
    terminering 2
    SC
    typ av mantel
    Zip 2 x 1,6 mm LSZH (Low Smoke and Zero Halogen)
    villkor för användning
    Patchning
    utbytesläge
    Duplex
    inställning-mode av sändning
    Multimode
    antalet optisk fiber
    2
    bredd
    3,4 mm
    höjd
    1,6 mm
    material
    Keramisk: SC connector ferrule
    Termoplast: SC duplex housing
    TPE (thermoplastic elastomer): boot
    kabellängd
    1 m
    målregion
    EUROPA
    ASIA_PACIFIC
    Miljö
    omgivningstemperatur vid drift
    −20…60 °C
    temperaturområde installation
    −20…60 °C
    omgivande lufttemperatur för lagring
    −20…60 °C
    miljökarakteristik
    LSZH (low smoke zero halogen):
    standarder
    Fibre performance: ITU G.651.1
    IEC 60332-1 flamskydd:
    IEC 60754-1 LSZH:
    IEC 60754-2 LSZH:
    IEC_61034 LSZH:
    TIA/EIA-604-3 SC kontakt:
    IEC 61754-4 Ed.2 SC kontakt:
    IEC 60332-3C brandhärdighet:
    TIA/EIA-568-C.3 fiberprestanda:
    UL 94 V0 flamskydd:
    Fibre performance: ISO/IEC 11801:2011 Ed.2.2 OM4
    IEC 60793-2-10 Typ A1a.3 fiberprestanda:
    Förpackningsinformation
    Förpackning 1 vikt
    11,490 g
    Hållbarhetsinformation
    REACh-förordning
    Innehåller ej REACh SVHC-ämnen
    Ja
    EU RoHS-direktiv
    Proaktiv överensstämmelse (produkten utanför EU RoHS juridiska omfattning)
    EU RoHS-deklaration
    Kvicksilverfri
    Ja
    RoHS-undantagsinformation
    RoHS-förordning Kina
    RoHS-deklaration Kina
    Produkten omfattas ej av RoHS Kina. Ämnesdeklaration för information.
  • Visa mer
    Visa mindre

    Dokument

    Språk
    • Alla språk7
    • svenska6
    • engelska1
    Katalog
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    Actassi produktkatalog (Version 2.0)
    Beskrivning
    Actassi ett globalt sortiment med produkter för strukturerade fastighetsnätverk och datacenter. Omfattar kopparnät och fibernät inklusive förterminerat. Kopparsystem i kategorierna Kat 5:e, Kat 6, Kat 6A och Kat 7A i skärmat och oskärmat utförande. Fiberprodukter för OM3, OM4 och OS2. Patchpaneler i flera utförande för anpassade miljöer. Tillbehör som RJ45 modularjack, fiberdon SC, LC, och MTP, pigtails, fiberadaptrar, patchkablar, samt boxar, datarack och nätverksskåp.
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 16.7 MB
    Datum 2020-08-25
    Beskrivning
    Actassi ett globalt sortiment med produkter för strukturerade fastighetsnätverk och datacenter. Omfattar kopparnät och fibernät inklusive förterminerat. Kopparsystem i kategorierna Kat 5:e, Kat 6, Kat 6A och Kat 7A i skärmat och oskärmat utförande. Fiberprodukter för OM3, OM4 och OS2. Patchpaneler i flera utförande för anpassade miljöer. Tillbehör som RJ45 modularjack, fiberdon SC, LC, och MTP, pigtails, fiberadaptrar, patchkablar, samt boxar, datarack och nätverksskåp.
    Actassi (Version 1.0)
    Beskrivning
    Actassi offer for Asia / Pacific
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 3.8 MB
    Datum 2016-05-30
    Beskrivning
    Actassi offer for Asia / Pacific
    Broschyr
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    Actassi valguide fiber A3 (Version 1.0)
    Beskrivning
    Med denna enkla valguide hittar du snabbt och enkelt de populäraste produkterna inom Actassi nätverkssystem för fiberprodukter.
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 1.2 MB
    Datum 2020-10-20
    Beskrivning
    Med denna enkla valguide hittar du snabbt och enkelt de populäraste produkterna inom Actassi nätverkssystem för fiberprodukter.
    Actassi valguide för fiber (Version 1.0)
    Beskrivning
    Med denna enkla valguide hittar du snabbt och enkelt de populäraste produkterna inom Actassi nätverkssystem för fiberprodukter.
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 1.1 MB
    Datum 2020-05-25
    Beskrivning
    Med denna enkla valguide hittar du snabbt och enkelt de populäraste produkterna inom Actassi nätverkssystem för fiberprodukter.
    EU RoHS-deklaration
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    ACTFP2C1M45M10 : ACTFP2C1M45M10_ROHS_DECLARATION
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_ROHS_DECLARATION
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 195.3 KB
    Datum 2020-11-28
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_ROHS_DECLARATION
    REACh-deklaration
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    ACTFP2C1M45M10 : ACTFP2C1M45M10_REACH_DECLARATION
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_REACH_DECLARATION
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 195.3 KB
    Datum 2020-11-28
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_REACH_DECLARATION
    RoHS-deklaration Kina
    Format
    Storlek
    Datum
    Lägg till i Mina dokument
    ACTFP2C1M45M10 : ACTFP2C1M45M10_ROHS_CHINA_DECLARATION
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_ROHS_CHINA_DECLARATION
    prp.document.label.format pdf
    Storlek 195.3 KB
    Datum 2020-11-28
    Beskrivning
    ACTFP2C1M45M10_ROHS_CHINA_DECLARATION
  • Tekniska FAQ-frågor

    Inga resultat hittades.
    Det finns tyvärr inga FAQ-frågor tillgängliga om det här ämnet, på grund av tillfälliga tekniska problem. Försök igen senare.